Mesaj Scris de L1sandro Lun Aug 01, 2011 5:13 pm

Regulamentul general al site-ului Fifa Rulz trebuie respectat de toti utilizatorii si vizitatorii acestui site. Orice utilizator inregistrat sau vizitator al acestui site care nu accepta regulamentul este obligat sa paraseasca site-ul. Utilizarea acestui site se poate face doar prin respectarea totala a regulamentului.

CONDITII SI REGULI DE UTILIZARE AL FORUMULUI

Semnaturi si avatare - Semnaturile pot fi imagini sau text. Va rugam sa nu utilizati semnaturi / avatare cu teme discriminatorii, pornografice, provocatoare de certuri etc.

Reclama site-uri - Reclama la alte siteuri de FIFA, CS, SA, etc, este strict interzisa. Daca doriti ca un site sa devina partener FIFA Rulz postati in sectiunea "Parteneriate" sau contactati Administratorul.

Dublu post / Edit - Va rugam sa nu faceti dublu post. Pentru a evita dublu post utilizati optiunea Edit. Avem un sistem care va permite sa editati un mesaj scris de dumneavoastra timp de 60 minute. Dupa ce au trecut 60 minute de la momentul postarii nu mai aveti permisiunea sa editati mesajele.

REGULAMENTUL JUCATORILOR

Relaţiile intre jucători si sanctionarea comunicarilor necivilizate intre jucatori - Pentru derularea competitiilor este absolut necesara comunicarea intre jucatori, atat pe site cat si in afara lui. Comunicarea între jucători trebuie să se facă intotdeauna foarte civilizat, indiferent de calea pe care comunică. Orice jucător care înjură, ameninţă sau jigneşte alt jucător pe forumurile de orice fel ale site-ului sau prin mesaj privat adresat prin mesageria interna a site-ului sau in discutiile de pe Yahoo Messenger cu alt / alti jucatori sau pe orice alta forma de messenger sau în cadrul unei competitii va fi sanctionat. Aceeasi consecinta va exista si in cazul celor care provoaca in mod repetat adversarii, in special in discutiile din competitii cat si dupa meciuri. Nu vor exista discuţii sanctionabile care se pot scuza ca fiind "fără legătură cu site-ul". Aprecierea unei discutii intre doi jucatori ca fiind sanctionabila sau nu apartine exclusiv administratorului site-ului. Administratorul poate decide doar avertizarea jucatorului care a incalcat regulamentul, dar poate de asemenea decide dezactivarea contului jucatorului respectiv pentru o noua abatere.

Mesajele offtopic - Orice mesaj care nu are legătură cu subiectul unui forum va fi considerat offttopic şi şters de către moderatorii forumului fara a se da vreun avertisment. Abuzul de mesaje offtopic se pedepseşte cu dezactivarea contului.

Crearea de scandaluri pe forum - Nu vor fi acceptaţi pe forum persoane care prin comportamentul lor atrag scandaluri / conflicte. Acestia vor fi pedepsiti cu ban temporar sau dezactivarea permanenta a contului

Logarea altor persoane pe contul dumneavoastra - Orice jucător care permite altei persoane să se logheze pe contul lui, indiferent din ce motive, va avea acel cont banat pentru o perioada de timp sau dezactivat permanent. Dacă cel care s-a logat pe acel cont are deja cont pe forum, acel cont va fi banat temporar sau dezactivat.

Rezultate false - Jucatorii ce vor fi prinsi ca fac blaturi vor fi exclusi si vor intra altii in locul lor. Se accepta dovada prin print screen.

Warn - Administratorul decide gravitatea faptei si poate da warn intre 10% si 100%. La fiecare 30 zile se sterge 10% din warn. Daca cineva ajunge la 100% warn poate primi banarea permanenta a contului si excluderea din toate competitiile FIFA MASTER.

REGULAMENTUL DE DESFASURARE AL COMPETITIILOR

Rezultatele meciurilor - Rezultatele meciurilor vor fi postate pe forum, impreuna sau nu cu un print screen. In caz ca se dovedeste ca un rezultat este fals, sau ca un jucator triseaza, se poate ajunge la banarea contului.

Tragerea de timp - Playerii care trag de timp vor fi sanctionati cu warn si vor pierde meciul la masa verde. Prin tragere de timp se intelege pase repetate intre jucatori in propria jumatate sau orice alt mod de a trage de timp.

Pierderea conexiunii - In caz de pierderea conexiunii se vor juca minutele ramase de joc 4 minute de prelungiri si se va aduna scorul. Este obligatoriu ca in cazul in care au trecut cele 4 minute de prelungiri si adversarul se afla in careu sau in zona careului sa se lase ultima faza.

Rejucarea meciurilor - Odata ce s-au jucat 90 min sau ati abandonat meciul acesta nu poate fi rejucat indiferent de motiv.

Abandonarea meciului - Daca adversarul iese intentionat din meci aveti dreptul ca la rezultatul meciului sa treceti inca 3 goluri in favoarea dumneavoastra daca doriti (aceasta regula se aplica doar in cazul in care dumneavoastra conduceti sau daca adversarul conduce cu maxim 2 goluri). Daca adversarul iese intentionat din meci si conduce cu mai mult de 3 goluri atunci el va pierde cu 1-0.

Overall si skills - Daca adversarul doreste sunteti obligati ca in timp ce sunteti conectati si se fac echipele sa faceti print screen la jucatori (overall, skills etc). Acest lucru se face doar la cererea unuia dintre adversari, iar in caz de refuz se va posta o reclamatie impotriva adversarului si veti castiga cu 3-0 la masa verde.

Created Player - Nu jucati cu created player. Daca adversaru joaca cu creater player faceti prin screen si postati pe forum. Daca ati jucat cu creater player pierdeti meciul cu 3-0.

Programe - In timp ce jucati meciul trebuie sa opriti orice aplicatie deschisa (DC , Torrent, Winamp, chiar si Yahoo Messenger sau alte programe). In plus va recomand sa jucati cu RENDER QUALITY la VERY LOW

Echipe - Daca vati inscris cu o anumita echipa nu aveti voie sa jucati cu alta. Daca adversaru trimite print screen si dovedeste ca ati jucat cu alta echipa decat cu cea cu care vati inscris veti pierde meciul cu 3-0.

Lag sau nerespectarea setarilor cerute de competitie - Daca cel care hosteaza nu are setarile cerute de competitie sau in caz ca aveti lag, aveti dreptul sa iesiti maxim pana in minutul 10 si sa cereti rejucarea meciului. Odata ce a trecut de minutul 10 meciul nu mai poate fi rejucat sau anulat sub nici o forma

REGULI DE HOSTARE

-Se va juca cu Gameranger deoarece acesta merge la toti. (celelalte necesita configurarea portului de la modem si nu toti pot modifica acest lucru)
    -Cel care are meci acasa are dreptul sa hosteze el, sa aleaga terenul si echipamentul de joc
    -Daca nu poate hosta el, atunci cel care hosteaza trebuie sa joace in deplasare si sa il lase pe cel care joaca acasa sa aleaga echipamentul
    -In functie de ce echipament alege cel care are meci acasa va alege si cel care are meci in deplasare

NU DAŢI NIMĂNUI datele contului pe care il deţineţi! Nici un moderator sau administrator nu vă va cere vreodată parola contului! Cei ce fac acest lucru în numele unui administrator sau al unui moderator nu urmăresc altceva decât să vă păcălească.